تکوان-دو ای تی اف ایران

تکوان-دو اصیل که درایران به هیانگ آی تی اف یا تکواندو ای تی اف ITF شناخته میشود

دوستان گرامی

متاسفانه به علت مشغله درسی و کاری وقت نکردم که عکسها و مطالب را به روز نگه دارم اما آرشیو این وبلاگ همچنان برای کسب اطلاع میتواند مورد استفاده قرار گیرد ، البته اخیرا" مطلع شدم که سایت رسمی انجمن ای تی اف ایران به آدرس زیر زودی راه اندازی خواهد شد و میتوانید جهت اخذ مطالب به روز و کامل به آن مراجعه کنید .

                                         www.itftkd.ir

آدرس سایت رسمی ای تی اف  آسیاAsian Taekwon-Do (ITF) Federation نیز www.atftkd.org میباشد .

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 10 فروردین1391ساعت 19:50  توسط ایران   | 

دوستان گرامی

ظاهرا" سایتی که عکسهای مربوط به وبلاگ را در آن ذخیره میکردیم

، فیلتر شده ، متاسفانه تا مجددا" آن عکسها را در سایتی معتبر ذخیره

نماییم ، مدتی طول خواهد کشید ، به خاطر این موضوع پوزش میطلبم.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 28 دی1389ساعت 15:46  توسط ایران   | 

پیام رئیس فدراسیون بین المللی تکوان-دو به مناسبت سال 2010

پرفسور چانگ اونگ طی پیامی سال نو میلادی را به تمام ای تی اف کاران  جهان تبریک گفتند که ترجمه فارسی آن به شرح زیر میباشد:

                                                          پرفسور چانگ اونگ

عزیزان :

با لاخره سال جدید آمد و اکنون بسیاری از شما در حال گذراندن اوقات خوش با اعضای فامیل و دوستان و برنامه ریزی برای سال جدید 2011 هستید .

اینک مایلم سپاس قلبی خود از همگی شما ، که به راستی در سال 2010 در راه رشد و ارتقاء ای تی اف خدمات عظیم عرضه داشتید و ، با ثبات قدم خود رویدادهای بزرگی را رقم زدید ، عرض نمایم.

تبریکات ویژه من بخصوص اساتید بزرگ ، اساتید ارشد، اساتید ، مربیان بین المللی ، و روسای ای تی اف کشورها را شامل میشود که از آخرین خواسته و وصیت ژنرال چوی هونگ هی ( بنیانگزار و پدر تمام خانواده تکوان-دو در جهان) را پاسداری نموده و در آن راه قدمهای ثابتی برداشتند.

همچنین تشکر قلبی از ، مقامات و چهره های مطرح جهان که نه تنها اعتماد خود را به ما نشان دادند بلکه کمکها و یاری های آنها در پیشبرد فدراسیون بین المللی تکوان-دو نقش عمده ای بازی میکند.

اینک میتوانم با غرور بگویم که همگی شما مایه مباهات روح پدر تکوان-دو ژنرال چوی هونگ هی ، هستید ، چرا که همه به صورت متحد در..................  برای مطالعه متن کامل برروی "ادامه مطلب " در زیر کلیک کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 13 دی1389ساعت 17:1  توسط ایران   | 

سمینار آموزشی

دوره یک روزه آموزش هیانگ ای تی اف با حضور پر شور تعداد زیادی از ای تی اف کاران استان تهران و البرز  برگزار گردید . در این سمینار اساتید جاوید شاهوردی - مهندس حسین فرید - مهندس بهمنیار رودگرنیا به آموزش پرداختند .

استاد سون از کره نیز در این دوره حضور داشت و از نزدیک چگونگی آموزش را تحت بررسی قرار داد و نهایتا" ابراز داشت:" من خیلی خوشحالم که در ایران ای تی اف کارانی چنین علاقمنداند و  اساتیدی چنین عالم دارد "

    Master shahverdi  

     ITF

     برای مشاهده ادامه عکسها بر روی " ادامه مطلب" در زیر کلیک کنید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 16 آبان1389ساعت 12:32  توسط ایران   | 

دوره فنی تکوان-دو ای تی اف ایران

دوره تکنیکهای پایه" ای تی اف"  

در تاریخ ۷/۸/۸۹  دوره پایه ای تی اف برای تمامی کمربندها برگزار میگردد ، آنطور که مطلع شدم به لحاظ نوع ارائه و برگزاری کلاس تمامی علاقمندان و حتی تازه واردان میتوانند از این دوره بعنوان آشنایی اولیه با فنون ای تی اف  استفاده کنند ، سرفصل های کلاس عبارتند از: آشنایی مختصر با تاریخچه، اصول معنوی و اخلاقی تکوان-دو ای تی اف ، نشستها ، آموزش و رفع اشکال در فرمهای چون جی ، دانگون و دو سان + اسامی حرکتهای موجود در آن فرمها

تدریس  توسط اساتید اصلی انجمن :  

  استاد ارشد جاوید شاهوردی ، رئیس  ای تی اف ایران

  استاد ارشد مهندس حسین فرید صباغ ، نائب رئیس و دبیر کل ای تی اف ایران  

استاد ارشد مهندس بهمنیار رودگر نیا ، رئیس کمیته فنی ای تی اف ایران 

انجام میگردد.

دوره ای تی اف ایران

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 6 آبان1389ساعت 11:11  توسط ایران   | 

نهمین مسابقات قهرمانی جوانان و چهارمین دوره قهرمانی پیشکسوتان جهان تکوان-دو ای تی اف

نهمین مسابقات قهرمانی جوانان و چهارمین دوره قهرمانی پیشکسوتان جهان تکوان-دو ای تی اف  یکم تا هفتم شهریور ماه در شهر زیبای مینسک پایتخت کشور بلاروس برگزار گردید . مطابق معمول مسابقات با استقبال بالایی از سوی کشورهای جهان با حضور 68 کشور برگزار شد که 54 کشور تیم کامل به مسابقات اعزام داشتند.

بیست و یکمین کنگره جهانی تکوان-دو ای تی اف نیز در تاریخ 31 مرداد یک روز قبل از شروع مسابقات با حضور نمایندگان 68 کشور و کلیه اعضای هیات مدیره فدراسیون بین المللی تکوان-دو و اعضای هیات مدیره کنفدراسیونهای قاره ای  برگزار گردید  و تصمیمات مختلف راهبردی در موضوعات اتخاذ شد .

به زودی عکسهایی از برگزار ی این رویداد دیدنی در این وبلاگ درج میگردد.

        9th Jounior & 4th Veteran World Championship

            4th veteran and 9th junior world taekwon-do championship 2010

+ نوشته شده در  دوشنبه 15 شهریور1389ساعت 16:34  توسط ایران   | 

Sprot Accord and ITF meeting for Olympic movments دیدار ای تی اف با رئیس اسپورت آکورد

اخبار مهم المپیکی

در تاریخ 23 ژوئن 2010 هیات مدیره فدراسیون بین المللی  تکوان-دو (ITF  ) به ریاست پرفسور چانگ اونگ در محل دفتر Sport Accord   در لوزان سوییس با رئیس آن آقای هاین وربرگن و اعضای اجرایی اش به منظور قرار دادن ای تی اف در برنامه بازیهای المپیک جلسه داشتند.

                                meeting in sport acorrd with ITf deligation

بر اساس منشور المپیک برای اینکه رشته ای ورزشی وارد برنامه المپیک گردد نیاز است که کمیته ملی المپیک 45 کشور به کمیته بین المللی  المپیک نامه رسمی در خصوص فعالیت ان رشته در کشورشان ارسال کنند .

                              Presenting NOC letters to sport accord

در حال حاضر 132 کشور به صورت رسمی به فعالیت  ای تی اف میپردازند و در مدت زمان بسیار کوتاه یک هفته ای که ای تی اف به کشور ها داده بود تا نامه را از  NOC  کشور خود دریافت و ارسال کنند،  81 کشور موفق به اخذ نامه در آن زمان شدند که البته برای ورود به المپیک کافیست .  و همه نامه ها به مسئول مربوطه ارائه شد.

روز 23 ژوئن روز المپیک نیز نامگذاری شده بود و مراسم زیادی به این منظور در المپیک طراحی شده بودو مدیران میبایست در آن شرکت مینمودند اما با این حال آقای وربرگن بنا به اهمیت موضوع یک ساعت و چهل دقیقه وقت را در اختیار ای تی اف گذاشتند. و اظهار تمایل وعلاقه نمودند که هرچه زودتر با پیگیری ایشان ای تی اف وارد برنامه المپیک گردد.

                       Mr Hein Verburgen and ITF Deligation    

+ نوشته شده در  شنبه 16 مرداد1389ساعت 16:30  توسط ایران   |